4 dažniausiai daromos klaidos socialiniuose tinkluose

Atgal

Facebook ir Instagram taisyklių ir rekomendacijų yra tiek daug, kad būtų sunku visas jas nupasakoti viename straipsnyje. Todėl šiandien pasidalinsime TOP 4 dažniausiai daromomis klaidomis socialinių tinklų komunikacijoje ir patarimais, kaip jų išvengti.

Asmeninio profilio naudojimas verslo tikslais

Facebook ir Instagram ne be reikalo yra sukūręs verslo puslapių galimybes – todėl svarbu nenaudoti asmeninio profilio verslo tikslais. Vis dar pasitaiko atvejų, kai vietoj Vardo Pavardės profilyje nurodomas pvz.: Giedrės manikiūras ar kitas verslo profilis. Pirmiausia – Facebook ir Instagram tokius profilius gali blokuoti, nes įprastos funkcijos privačių asmenų profiliuose (kvietimas į draugus, žinučių rašymas ir pan.) yra negalimos verslo profiliuose. Taip pat visai kitaip veikia ir algoritmai. Užblokavus paskyrą, žinučių, pakviestų draugų ir kitos informacijos atkurti gali būti neįmanoma.

Kitas svarbus aspektas – taisyklių apeidinėjimas kenkia prekės ženklo įvaizdžiui. Dažnai vartotojai tokius prekių ženklus, kurie Facebook valdomi per asmeninius profilius, identifikuoja kaip mažiau patikimus.

Konkursų organizavimas soc. tinkluose

Viena dažniausiai daromų klaidų iš nežinojimo – konkursų organizavimas, siekiant gauti daugiau „like, share, comment“. Facebook ir Instagram – finansinių tikslų turintys prekių ženklai, todėl jų sukauptų duomenų naudojimą yra apmokestinę. Taip veikia mokama reklama – Facebook leidžia rodyti reklamą vartotojams, apie kuriuos yra sukaupęs daugybę informacijos. Tačiau per konkursų komunikaciją šį jų tikslą siekiama apeiti ir gauti naudos savo verslui be jokių finansinių injekcijų. Tai soc. tinklams – nepatinka, todėl savo taisyklėse šie yra uždrausti.

Kas gresia? Matomas arba nematomas užblokavimas. Matomas blokas reiškia, kad jūs aiškiai matote, jog negalite naudotis savo soc. tinklų paskyra, ribojamos tam tikros funkcijos (pvz.: įrašų kėlimas) ir pan. Nematoma reklama reiškia, kad Facebook/ Instagram jums nepraneš apie pažeidimą, tačiau akivaizdžiai sumažins reklamos dėka keliamą arba organišku būdu laukiamą vartotojų pasiekiamumą (angl. reach).

Kita vertus, dažnai per konkursus ateina asmenys, kurie nesuinteresuoti pirkti jūsų prekių ar paslaugų, o tik nori dalyvauti žaidimuose. Nuėjus ant tokių žmonių profilių, matyti, kad jų paskyroje yra gausu pasidalinamų konkursų žaidimų. Daugiau apie konkursų organizavimą galite skaityti čia. 

Pasidalinimai Facebook grupėse

Kita dažnai daroma klaida – mėginimas savo įrašus dalintis į kuo daugiau Facebook grupių. Dėl lygiai tokių priežasčių kaip ir konkursai, masinis dalinimasis po grupes yra draudžiamas. Masinis reiškia, kai per dieną pasidalinama į keliolika grupių. Kyla grėsmė laikinai arba visam laikui tapti užblokuotiems.

Mokamos reklamos nebuvimas

Esame jau daugybę kartų rašę, kad nedirbant su mokama reklama, Jūsų Facebook įrašus pamato vidutiniškai apie 6% visų Facebook puslapio sekėjų. Tai reiškia, kad turint 1000 sekėjų,  įrašus organiškai (nemokamai) pamatys apie 60 žmonių. Ir tie patys bus jau esami jūsų sekėjai, vadinasi jus jau žinos (neplėsite žinomumo, negausite naujų užsakymų – neaugsite). Dėl to svarbu tikslingai dirbti su mokama reklama, kurios pagalba galima susikurti unikalias jūsų tikslines auditorijas, kurti remarketingo kampanijas, lookalike auditorijas ir kt. Apie tai, kaip subalansuoti komunikaciją su mokama reklama, galite plačiau skaityti čia. 

Na o prireikus pagalbos su reklama socialiniuose tinkluose – visada galite kreiptis į mus.
Mūsų kontaktus rasite čia. 

Jūsų reklamos partneriai – Go Bold komanda